Návod na web zdarma -krok 1

Rubriky
Nejnovější
Videonávody
Sdílejte
O nás

ŽIVÉWEBY.CZ

opečováváme Vaše weby

Návod na web zdarma -krok 1

Máte webhosting Živéweby a tím i připravený Váš web k editaci. Nic tedy nechybí k tomu, abyste se přihlásili do administrace a začali tvořit.

Název webu , popis webu

Název a popis webu se bude zobrazovat v prohlížeči jako jeho základní identifikace.

Základní nastavení Vašeho webu najdete v záložce Nastavení – Obecné.  Do kolonky Název webu dejte krátký název, do kolonky Popis webu napište výstižné shrnutí.

favico

Favico

Favico je malý obrázek /grafika, který se zobrazuje v prohlížeči na záložce webu. Je dobré favico obrázek použít. Návštěvník se ve změti záložek rychleji orientuje a lépe Váš web najde. Také vyhledávače mají rády weby s ikonou.
Ikona by měla mít čtvercový tvar o velikosti alespoň 512 × 512 pixelů. Formát jpg nebo png.

Ikonu vložíte kliknutím na záložku Vzhled – Přizpůsobit.  Otevře se Vám administrace nastavení webu. V části Základní informace najdete nástroj pro nahrání ikony.

Potřebujete pomoc s vytvořením ikony? Jsme Vám k dispozici.

VYTVOŘTE MI IKONU ZDARMA

* pouze pro klienty Živéweby.cz

Vychytávka na závěr

Chcete, aby rámeček / rozhraní prohlížeče v mobilním telefonu převzal firemní barvu nebo barvu grafiky Vašeho webu? Drobnost, která zdokonalí Váš design. Funguje v Androidu.

Aktivujte si plugin Head & Footer Code (po aktivaci ho najdete v záložce Nástroje) a do části HEAD Code vložte tento kód

<meta name=”theme-color” content=”#000000″>

Místo #000000 vložte kód barvy, kterou chcete použít. Barvu si můžete namixovat tady https://www.webfx.com/web-design/color-picker/